Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowcu

                                       

Sport

Aktywność fizyczna uczniów podczas przerw 

Przez cały rok na wybranych długich przerwach organizowane są mini rozgrywki sportowe. Celem przedsięwzięcia jest odprężenie i zrelaksowanie uczniów po intensywnym wysiłku umysłowym, wzmożenie koncentracji uczniów, pobudzenie czynności układu krążenia i oddechowego, integracja uczniów, zmiana formy spędzania czasu na przerwach.

 Jurajska Liga Siatkówki

Pomysł założenia Jurajskiej Ligi Siatkówki narodził się przy okazji towarzyskich turniejów siatkarskich z udziałem nauczycieli i  rodziców. Spotkania odbywały się wymiennie w Żarnowcu, Pilicy, Szczekocinach, Ogrodzieńcu. Wówczas to właśnie dyrektorzy gimnazjów z poszczególnych miejscowości porozumieniu z nauczycielami postanowili, aby do rozgrywek włączyć  młodzież szkolną. Pierwsza edycja JLS z udziałem czterech gimnazjów odbyła się w roku szkolnym 2006/2007. Z roku na rok rosła liczba drużyn uczestniczących w lidze. Młodzież naszego gimnazjum bardzo chętnie bierze udział w tych rozgrywkach. Liczba uczestników co rok oscyluje w granicach 30 osób. Każde spotkanie „przy siatce” to prawdziwe święto dla uczestników jak i kibiców, którzy zbierają się licznie, aby wspomóc swoich rówieśników na boisku. Uczniowie przygotowują się do każdego sezonu systematycznie i sumiennie trenując dwa razy w tygodniu na zajęciach pozalekcyjnych. Korzyści płynące z uczestnictwa młodzieży w lidze to: kształtowanie cech charakteru takich jak: systematyczność, pracowitość, samodyscyplina, odpowiedzialność, koleżeńskość, nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, współpracy w zespole, podejmowania samodzielnie decyzji, nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół, aktywne spędzanie czasu wolnego, nabieranie pewności siebie przez możliwość konfrontacji swoich umiejętności i wiedzy z rówieśnikami z niejednokrotnie dużo większych i lepiej wyposażonych w bazę sportową szkół.


Czirliderki

Zawodników JLS wspiera zespół czirliderek, które zadebiutowały w podczas dożynek wojewódzkich w sierpniu 2015 roku. Teraz dziewczęta oczarowują zarówno zawodników jak i kibiców JLS. W zespole założycielskim  czirliderek występowały: Anna Czech, Klaudia Drak, Natalia Kapuśniak, Aleksandra Kastek, Anna Milejska, Sylwia  Rusek, Natalia Sąkol, Sylwia Sąkol, Weronika Seweryn, Zuzanna Witkowicz, Sylwia Wróbel.